• KOMÓRKA MOJE NARZĘDZIE

  Komórka jest narzędziem, ale jak pogodzić funkcjonalność i użyteczność z nowoczesnością? Jak używać komórki dotykowej jadąc samochodem? Samochód daje dużo możliwości – fakt. Ale jak nie zaplątać się w kable albo ciągle wypinać i wpinać, zakładać okulary bo się coś  źle dotknęło, przycisnęło lub nie trafiło?

  Jak większość kobiet 50+ używam okularów do czytania i szlag mnie trafia, że wszystko jest robione dla młodych. Jak się pytam w sklepie o komórkę z dużym wyświetlaczem, to dają mi Galaxy (uff.. nawet za darmo nie, z całym szacunkiem dla używających tego kolosa) a jeśli mówię, że mają być duże litery to dostaję komórkę z klawiaturą gdzie jeden przycisk jest wielkości mojego palca.

  Wyszło na to, że chcąc być na czasie z technologią i jednocześnie pozbyć się wszystkich dylematów  wybrałam opcję – mam dwie komórki.

  Funkcjonalna, malutka, z wypukłą klawiaturką, ładowaną co 2 tygodnie, wygodną w samochodzie – starą poczciwą Nokie.

  Ale każda kobieta nowoczesna powinna mieć smartphone i umieć z dobrodziejstw różnego oprogramowania korzystać.

  Mam już swój smartphone i tak naprawdę to nie wiem czy się cieszyć czy płakać. Cieszyć się wypada, bo mają inni mam i ja. Płakać – gdyż wszystko w nim jest nowe,  jakżeż inne od tego co  w „normalnej ” komórce i w poprzednim smartphonie.  Mojego iPhone nie dziobię  paznokciem  jak poprzednie telefony dotykowe, ale delikatnie muskam opuszkiem palca. O jaka to wygoda, o ile palec jest czysty.

  Trzeba było to cacuszko ubrać. Hmm… Eleganckie, czarne, skórzane etui. To jest to. Oczywiście z klapką coby się nie brudziło i nie daj Boże porysowało w torebce. Tak wypucowane, lśniące,  leży sobie przede mną aż ktoś nie zadzwoni.  I znowu trzeba pucować. Chyba nabawię się natręctw i niczym Detektyw Moonk będę z chusteczkami chodzić.

  Czyli – ubranko dla iPhone trzeba zmienić na bardziej na czasie, nie przejmować się zarysowaniami bo i tak ich nie ma, a pucować tylko wtedy, gdy cały makijaż już się na nim odciśnie.

  Czas na programy, które uważam za niezbędne.

   

  Categories: iPhone

  Comments are currently closed.