• WARTO WIEDZIEĆ

  Spożywane w dużych ilościach…

  E 102 – Tartrazyna – cytrynowożółty barwnik azowy

  Powoduje katar sienny, bezsenność, depresje, zapalenie skóry, u dzieci może doprowadzić do pojawienia się syndromu ADHD oraz trudności w nauce.

  E120 –  koszenila, karmina, kwas karminowy

  Naturalny barwnik pochodzenia zwierzęcego. Koszenila produkowana jest z odpowiednio przygotowanych owadów zwanymi czerwcami. Jest przez to nieodpowiednia dla wegetarian i zakazana przez niektóre religie. Koszenila może zawierać zanieczyszczenia w preparacie barwnika, przez co może wywołać u nielicznej grupy osób wstrząs anafilaktyczny i alergie.

  E 124 – czerwień koszenilowa (syntetyczna)

  Ma właściwości kancerogenne, może być przyczyną kłopotów z oddychaniem.

  E 127 – erytrozyna

  Zwiększa występowanie chorób tarczycy, hamuje wzrost

  E200 – kwas sorbowy

  To ten konserwant jest odpowiedzialny za nasz CELLULIT.  To on zatrzymuje spalanie tłuszczu w organizmie, tworzy porowatość tłuszczu, nierównomierne jego rozmieszczenie, czyli tworzy tak bardzo przez nas niechciany cellulit. Na dodatek oprócz tłuszczu zatrzymuje również wodę w organizmie.

   E202 – sorbinian potasu

  Za duża pupa i brak wcięcia w pasie ? Oto sprawca. Ten konserwant jest odpowiedzialny  za punktowe odkładnie  tłuszczu.  Fizyczna ociężałość naszego ciała – to jego dzieło.

  E211 – benzoesan sodu

  Niby nieszkodliwy ALE w połączeniu z witaminą C czyli kwasem askorbinowym (E300) może przekształcić się  w rakotwórczy benzen.

  E300 – kwas askorbinowy

  Coraz częściej stosowany w przemyśle spożywczym zwłaszcza w napojach, sokach i nektarach. Choć uważany za nieszkodliwy to przy ciągłym przedawkowywaniu, może przyczyniać się do powstawania kamieni moczowych w nerkach i pęcherzu.

  E321 – BHT – butylohydroksytoluen

  Może spowodować raka wątroby, ponadto obserwowano symptomy pseudo-alergiczne. Z powodu efektów ubocznych  UE ograniczyła  stosowanie BHT.

  E 951– Aspartam – słodzik

  Nie wolno przekroczyć  dziennej dawki spożycia – czyli 40 mg aspartamu na 1 kg masy ciała. Mogą wystąpić: bóle głowy, napady padaczkowe, upośledzenie percepcji, stany podniecenia,  frustracji, depresji i ogólnego zaburzenia ustroju.

  Categories: A wiesz... Ciekawostki

  Tagi:

  Comments are currently closed.

  16 thoughts on “WARTO WIEDZIEĆ

  • VernERidener pisze:

   With havin so much content have you ever run into any problems of
   plagorism or copyright violation? My blog provides extensive exclusive content I’ve either created
   myself or outsourced however it seems a variety of it is popping it
   up all around the internet without my agreement. Have you any idea any ways to help you prevent
   content from being ripped off? I’d really appreciate
   it.

  1 4 5 6