• GLICERYNA

  Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Pomyślmy: gliceryna albo wazelina. Kto je dziś stosuje? A są sytuacje, w których sprawdzają się lepiej niż najdroższe kremy.

  Jest to cytat z bloga  dr Marka Wasiluka. Jestem mu za tą informację bardzo wdzięczna, gdyż moja babcia również uważała, że gliceryna to najważniejszy kosmetyk dla każdej kobiety. Gliceryna przenika przez komórki naskórka i zapewnia najlepsze jego nawilżenie. W celu nawilżenia skóry stosuje się różne kremy zawierające ceramidy, cholesterol, kwas linolowy, lecz należy zaznaczyć, że działają one tylko jak płaszcz lipidowy na skórze.

  Gliceryną można zastąpić krem, natomiast aby uszczelnić barierę hydrolipidową, czyli aby  woda nie uciekała, najskuteczniejsza jest zwykła wazelina, gdyż hamuje utratę wody w 90 procentach. Wazelina jest tłusta, więc niepraktyczna w używaniu na co dzień. Można się nią nasmarować na noc. Delikatnie naniesiona w okolice oczu skutecznie zapobiegnie porannym ich opuchnięciom.

  Radą dr Marka Wasiluka: wyjeżdżając na urlop dobrze jest się zatem zaopatrzyć w odpowiednie preparaty, czyli wazelinę i glicerynę lub krem z gliceryną (ewentualnie preparaty z dużą zawartością gliceryny i wazeliny). Można zacząć się smarować nimi kilka dni wcześniej (wazeliną na noc), żeby wejść w urlop z dobrze przygotowaną, nawilżoną skórą.

   

   

   

  Categories: Gliceryna

  Comments are currently closed.

  10 thoughts on “GLICERYNA

  • SantoSToelle pisze:

   Hi there all, here every person is sharing these
   experience, therefore it’s pleasant to read this website, and I used to visit this website every day.

  1 2 3 4