• Nowy iPhone i co dalej

  Masz już nowe cacuszko i teraz trzeba koniecznie je zarejestrować – oczywiście na siebie. Apple ID jest naszym identyfikatorem i jednocześnie uchroni nas od wielu nieprzyjemnych sytuacji, chociażby od kradzieży lub zgubienia. W jaki sposób ? Opiszę wszystko po kolei.

  Nasz Apple ID jest jednocześnie komunikatorem pomiędzy firmą Apple a nami. Czyli powinien to być nasz adres e-mail, ale taki którego używamy.

  Hasło które sobie wybieramy dla naszego Apple ID jest tylko hasłem do tego iPhone. Jest bardzo ważne i jeśli je zapomnimy, niestety nie będziemy mogli ani aktualizować naszego iPhone ani instalować potrzebnych aplikacji, i w zasadzie taki iPhone nic już dla nas nie znaczy. Czyli e-mail i hasło to nasza kłódka do iPhone. Zapisujemy na kartce i wkładamy do oryginalnego pudełka które skrzętnie przechowujemy w domu.
  Nasz iPhone to mały komputer i tak jak on może nam być pomocny we wszystkim. Co zatem dobrze jest na nim mieć ? Z czego można mieć najwięcej korzyści używając iPhone ?

  Ważna uwaga – czyli jak ustawić wielkość czcionki aby była dostosowana do naszego wzroku. Rozwiązanie jest proste. Ja ustawiam sobie czcionkę  na wielkość 32 pkt,  to jest odpowiednia do mojego wieku. Nie mylić z odpowiednikiem wieku, bo zapewniam to zupełnie inna cyfra.  Aby tego dokonać wchodzę w:  Ustawienia > Ogólne > Dostępność > Duża  czcionka; wybieram wielkość i mam już taką jaką wybrałam.

  Po zarejestrowaniu i uruchomieniu iPhone uruchamiany również swój iCloud. Na komputerze możemy się zalogować pod adresem: https://www.icloud.com.

  iCloud

  Jest o tyle przydatne, że w razie potrzeby możesz korzystać ze swoich kontaktów również z komputera – jeśli akurat zapomniałeś zabrać iPhone ze sobą na przykład do pracy. W iCloud możesz przechowywać wszystkie swoje najważniejsze materiały — dokumenty, aplikacje i kontakty. Możesz w prosty sposób udostępniać znajomym i rodzinie swoje zdjęcia, kalendarze, położenie i wiele więcej.

  znajdz3 Jeśli zgubisz iPhona lub go ukradną — iCloud pomoże Ci go odnaleźć lub wymazać wszystkie na nim dane. I robi to wszystko automatycznie, za pomocą aplikacji Znajdź mój iPhone.  Czyli możesz z komputera wymazać całą zawartość swojego iPhone lub odtworzyć na nim dźwięk. W trybie Utracony możesz zdalnie zablokować urządzenie czterocyfrowym kodem, wyświetlić na ekranie blokady własną wiadomość z kontaktowym numerem telefonu oraz śledzić położenie urządzenia na mapie.

   

  PROGRAM do zainstalowania na iPhone:

  znajdz Znajdź mój iPhone  – obowiązkowy program do instalacji. Służy do  namierzenia iPhone  i ochronienia swoich danych w przypadku zagubienia, kradzieży. Wystarczy zainstalować tę darmową aplikację, otworzyć ją i zalogować się przy użyciu Apple ID. Ukaże się nam mapa i miejsce gdzie obecnie znajduje się nasz iPhone.

  znajdz2

   

   

   

  Categories: Nowy iPhone i co dalej

  Comments are currently closed.

  13 thoughts on “Nowy iPhone i co dalej

  1 3 4 5